Turystyka medyczna w Polsce - stomatologia

Stomatologia w Polsce Osoby, które odwiedzają Polskę po to, aby skorzystać z możliwości, jakie stwarza turystyka medyczna w zdecydowanej większości przypadków w pierwszej kolejności udają się do gabinetów chirurgii plastycznej. Nie są to jednak jedyne miejsca cieszące się powodzeniem, wcale nie mniej popularne są bowiem gabinety stomatologiczne. Już ponad dziesięć procent wszystkich turystów medycznych odwiedzających Polskę decyduje się na ten krok właśnie po to, aby odwiedzić stomatologa. Liczba może imponować, warto jednak zwrócić uwagę na to, że nadal jest niewielka wówczas, gdy weźmie się pod uwagę nasze możliwości. W dużej mierze wynika to z tego, że Polska nie inwestuje jeszcze w promocję usług tego rodzaju, a przynajmniej nie robi tego w sposób zorganizowany.

Polska nadal nie znajduje się więc w rankingu skupiającym dwudziestu największych dostawców usług medycznych, a już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że wejście do tej dwudziestki nie powinno być wcale trudnym zadaniem. Krokiem naprzód mogłoby być między innymi staranie się przez polskie placówki o "The Join Commission International", a więc jeden z najbardziej prestiżowych certyfikatów potwierdzających poziom usług medycznych w szpitalach. Jego posiadanie ma duże znaczenie dla turystów medycznych, a o tym, że warto się o niego starać najlepiej świadczy to, że jest on przyznany już 56 szpitalom zlokalizowanym w Turcji.

Tymczasem w Polsce nie posiada go ani jedna placówka medyczna i w konsekwencji nawet bogaci turyści medyczni z Ukrainy omijają nasz kraj korzystając z pomocy szpitali niemieckich. Wiele wskazuje zresztą na to, że nie jest wcale za późno na podjęcie tego rodzaju wysiłków, gdy bowiem mówi się o cenach usług stomatologicznych w naszym kraju, nie można nie dostrzec tego, że są one od sześćdziesięciu do nawet osiemdziesięciu procent tańsze niż ma to miejsce za zachodnią granicą.