Chirurgia plastyczna i jej znaczenie dla turystyki medycznej w Polsce

Chirurgia w turystyce medycznej Turystyka medyczna cieszy się w Europie coraz większym powodzeniem. Jedną z najprężniej rozwijających się jej gałęzi wydaje się być chirurgia plastyczna. Upodobały ją sobie kobiety z krajów takich, jak choćby Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Niemcy i to właśnie one najczęściej pojawiają się w klinikach, które są w stanie przedstawić tego rodzaju ofertę. Lekarze, których pyta się o zabiegi cieszące się największą popularnością wskazują przede wszystkim te, które wiążą się ze zmianą wielkości oraz kształtu piersi. Nie powinno to jednak zaskakiwać, jeśli weźmiemy pod uwagę ogromne dysproporcje cenowe.

Koszt zabiegu w Wielkiej Brytanii to około 20 tysięcy złotych, w Stanach Zjednoczonych – nawet 30 tysięcy, a w Polsce – około 8 tysięcy złotych. Oczywiście, na tym nie kończy się wcale lista zabiegów cieszących się popularnością. Ważne miejsce zajmuje na niej między innymi liposukcja, korekcja nosa i uszu, korekcja powiek oraz lifting twarzy. Liposukcja ultradźwiękowa to koszt około 2 tysięcy złotych, liposukcja brzucha kosztuje zaś od 3 do nawet 7 tysięcy. Modne są też zabiegi z zakresu plastyki brzucha ściągające do Polski turystów medycznych nie tylko z zachodu, ale również ze wschodu Europy. Same placówki medyczne mające największe znaczenie na turystycznej mapie Polski zlokalizowane są przede wszystkim w największych ośrodkach miejskich.

Tu warto wspomnieć przede wszystkim o Warszawie, choć duże znaczenie ma również Kraków, Katowice, Gdańsk oraz Wrocław. Nie tylko chirurgia plastyczna przyczynia się jednak do tego, że Polska jest coraz bardziej atrakcyjna dla turystów medycznych. Triumfy święci również ortopedia, z której korzystają nie tylko Brytyjczycy i Niemcy, ale również Amerykanie. Modna jest zwłaszcza wymiana stanów kolanowych i biodrowych wykonywana przez doświadczonych lekarzy i w bardzo dobrej cenie. Zabieg, który w Polsce kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, w USA może być nawet pięć razy droższy.